Home 9 O nas 9 Historia

Historia

Wszystko zaczęło się w… Szklarskiej Porębie. To właśnie do mieszczącego się tam w latach 90. ośrodka mikrochirurgii oka „Wzrok” przyjeżdżali lekarze ze słynnej szkoły okulistycznej znanego i cenionego na całym świecie prof. Swiatosława Fiodorowa. Wśród nich byli założyciele i obecni właściciele Wrocławskiego EyeLaser Center – Oxana i Valerii Borissov, którzy pod koniec ubiegłego stulecia mieli już kilkuletnie doświadczenie w chirurgii refrakcyjnej oczu, przeprowadzając nawet kilkadziesiąt zabiegów dziennie.

Ponad 25 tysięcy

zindywidualizowanych zabiegów laserowej korekcji wad wzroku przeprowadzonych przez zespół specjalistów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w najbardziej skomplikowanych operacjach.

Ośrodek jako pierwszy w Polsce wprowadził sprzęt i technologię na miarę XXI wieku do chirurgii refrakcyjnej. Wrocławska placówka EyeLaser Center z powodzeniem leczy już od dwóch dekad.

Pomagamy naszym pacjentom uzyskać dobry wzrok, korygując go w bezpieczny i nowoczesny sposób korzystając z doświadczenia i umiejętności najlepszych specjalistów

– mówią krótko właściciele.

Wizja leczenia

Oxana i Valerii Borissov zdobytą od profesora Swiatoslawa Fiodorowa wiedzę i umiejętności, po nabyciu dużego doświadczenia w Rosji, chcieli wykorzystać w leczeniu pacjentów w naszej części Europy. Po roku działalności, z uwagi na fakt, że większość pacjentów musiała dojeżdżać do Szklarskiej Poręby ze stolicy Dolnego Śląska, klinikę przeniesiono do Wrocławia.

Placówka od 2001 roku początkowo funkcjonowała przy ulicy świętego Mikołaja. Zwiększająca się w kolejnych latach liczba zabiegów oraz pacjentów skłoniła założycieli w 2008 roku do zmiany siedziby, która do dziś mieści się pod adresem Oławska, 9, w budynku Oławska Prestige, w bezpośrednim sąsiedztwie pięknego Wrocławskiego Rynku. Ośrodek szybko stał się jedyną placówką na Dolnym Śląsku, która oprócz innych zabiegów okulistycznych, takich jak:

od lat oferuje pacjentom wszystkie możliwe metody laserowej korekcji wad wzroku: LASIK, FEMTOLASIK, LASEK, SMILE.

Dostrzec potrzeby

Do dyspozycji pacjentów jest zgrany zespół profesjonalistów, który na co dzień jest niemal jak rodzina. „Startowa” grupa – recepcjonistka, optometrysta, pielęgniarka czy dwoje lekarzy – nadal pracują w ośrodku od początku jego istnienia, a do zespołu początkowo liczącego 8 osób dołączyło kolejnych 30. Jeszcze przed końcem millenium – w 1999 roku rozpoczęły się szkolenia polskich lekarzy z zakresu chirurgii refrakcyjnej, które prowadzili rosyjscy i niemieccy koledzy. Było to możliwe po nabyciu najnowocześniejszego wtedy lasera excimerowego.

Tuż na początku XXI wieku dr Oxana Borissova przywiozła z kongresu American Ophtalmology w Dallas unikalną i innowacyjną wtedy w Polsce wiedzę na temat ortokorekcji. Metoda konsultowana z międzynarodowej sławy prof. Sami El Hage została już w 2003 roku wprowadzona do codziennej praktyki okulistycznej we wrocławskiej klinice. Możliwość korekcji krótkowzroczności przy pomocy nocnych soczewek twardych do dziś jest stosowana wśród dzieci i osób dorosłych, nie kwalifikujących się do laserowej korekcji wzroku. To między innymi dzięki organizowanym w latach 2003-05 seminariom dla lekarzy z całej Polski, ortokorekcję udało się wprowadzić do powszechnego użytkowania. Podczas tych spotkań specjaliści zaproszeni ze Stanów Zjednoczonych dzielili się swoją wiedzą, wskazując na możliwość stosowania skutecznych oraz bezpiecznych metod.

W roku 2006, razem z profesorem Theo Seiler ze Szwajcarii, który dwukrotnie był gościem honorowym ośrodka, w placówce wprowadzono i do tej pory z sukcesem używa się metody cross-linking w leczeniu stożka rogówki. Autor sprzętu do wykonania cross-linking lampy Peschke-Trade. Dr. Peschke również uczestniczył w unowocześnieniu zabiegów ratujących wzrok u pacjentów ze stożkiem rogówki.

Pacjent najważniejszy

Nasza klinika, z niesłabnącym zaangażowaniem, wprowadza innowacyjne techniki leczenia chorób oczu, które odmieniają życie naszych pacjentów. Nasz zespół specjalistów okulistów, z pasją i zaangażowaniem, pracuje każdego dnia, by zapewnić opiekę na najwyższym poziomie. Dbamy nie tylko o skuteczność leczenia, ale również o indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnięć, ale kierujemy nasze spojrzenie w przyszłość, z determinacją dążąc do doskonałości.

lek.med. Oxana Borissova

specjalista chorób oczu, założycielka wrocławskiego EyeLaser Center

Od 2009 roku Wrocławskie EyeLaser Center, za sprawą kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia, regularnie zwiększa liczbę przyjmowanych i operowanych pacjentów z zaćmą, AMD, zezem. Klinika miesięcznie wykonuje do 300 okulistycznych procedur i zabiegów takich, jak laserowa korekcja wzroku, usunięcie zaćmy, wszczep sztucznych soczewek, korekcja zeza czy iniekcje doszklistkowe.

Kolejny kontrakt z NFZ w 2015 roku dał szansę na leczenie wysiękowej postaci plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD), poszerzając tym samym ofertę dla głównie starszych osób dotkniętych tym schorzeniem. W maju 2024r. nasza placówka podpisała nowy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów w ramach Programu Lekowego Leczenia Chorób Siatkówki. Dzięki współpracy z NFZ możemy pomóc wielu pacjentom, którzy chorują na zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem oraz cukrzycowy obrzęk plamki.

Perspektywa przyszłości

Nasza praca dla dobra pacjentów jest doceniana. W 2013 roku placówka medyczna wprowadziła i stosuje do tej pory systemy zarządzania jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy.

Rok później została wyróżniona jako najwyżej wyceniane i najprężniej rozwijające się przedsiębiorstwo w Polsce w prestiżowym rankingu firm Diamenty Forbesa. Składający się obecnie z 40 osób personel nie poprzestaje jednak na tych sukcesach i w jeszcze większym wymiarze chce pomagać pacjentom.

W 2018 roku klinika wprowadziła technikę korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego metodą SMILE. Zainwestowano w zakup femtosekundowego lasera najnowszej generacji, poszerzając ofertę zabiegów o kolejne metody leczenia oraz zwiększając bezpieczeństwo wykonania zabiegów refrakcyjnych.

Cały zespół lekarzy wrocławskiego EyeLaser Center regularnie uczestniczy w corocznych europejskich oraz amerykańskich kongresach okulistycznych, dbając o poziom sprzętu diagnostycznego oraz operacyjnego i wprowadzając  coraz bardziej bezpieczne i efektywne technologie w nasze życie.

Skip to content