Home 9 Zabiegi 9 Leczenie AMD

Leczenie AMD
iniekcje

W naszym ośrodku zajmujemy się leczeniem wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Wysiękowa postać AMD atakuje centralną część siatkówki (zwaną plamką żółtą) w tylnej części oka. Choroba powoduje, że pod siatkówką tworzą się nowe, słabe naczynia krwionośne, co powoduje krwawienie i w końcowej fazie choroby powstawanie blizn. Wysiękowa postać AMD ma charakter postępujący i może bardzo szybko trwale uszkodzić wzrok. Bardzo ważne jest podjęcie terapii w odpowiednim czasie.

Leczenie AMD

Leczenie wysiękowej postaci AMD polega na podawaniu do oka leków w formie  iniekcji doszklistkowych (zastrzyków)  tak zwanych inhibitorów czynnika wzrostu śródbłonka naczyń (VEGF). W naszym ośrodku podajemy dwa rodzaje leków. Lekarz okulista po wykonaniu szczegółowych badań, rekomenduje właściwy lek. 

Zastosowana terapia ma na celu blokowanie działania czynników wzrostu śródbłonka naczyniowego A (VEGF-A). Dzięki temu następuje zmniejszenie intensywności wzrostu naczyń krwionośnych i umożliwienie kontroli wycieku płynów oraz obrzęku. Leczenie powoduje zahamowanie postępu choroby. Należy mieć świadomość, że iniekcje podawane do oka nie wyleczą choroby całkowicie. Pacjenci z wysiękową postacią AMD powinni pozostać pod stałą kontrolą lekarza okulisty.

Lekarze prowadzący leczenie AMD

Wykonuje iniekcje doszklistkowe u pacjentów z wysiękową postacią AMD, zakrzepem żyły środkowej oraz cukrzycowym obrzękiem plamki. Koordynuje również w naszej placówce Program Lekowy leczenia wysiękowej postaci AMD realizowany w ramach umowy z NFZ.

lek.med. Agnieszka Kaniewska

lekarz okulista

Poznaj szczegóły lecenia AMD we wrocławskiej placówce EyeLaser Center

    Najnowsze wpisy

    Praca dla pielęgniarki

    Praca dla pielęgniarki

    Zapraszamy Cię do udziału w rekrutacji na stanowisku: Pielęgniarka   Oczekujemy: prawa wykonywania zawodu pielęgniarki  doskonałych umiejętności...

    czytaj dalej